«جایزه علمی عبیدی»، در راستای حمایت از ظرفیت‌های علمی جامعه پزشکی ایران، از سال 1400 توسط داروسازی دکتر عبیدی برنامه‌ریزی شده و به صورت سالیانه اجرا می­گردد. هدف از برگزاری این رویداد; شناسایی، معرفی و حمایت از پژوهشگران جوان جامعه است.
«جایزه علمی عبیدی» همسو با رویکرد علمی داروسازی دکتر عبیدی  با هدف ایجاد ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه، در جهت حمایت از تولید علم توسط پژوهشگران جوان جامعه برگزار می­شود. برگزاری این رویداد علمی در راستای رسالت این مجموعه می­باشدکه همواره کوشیده است تا سهمی در ارتقاء سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه داشته باشد.
این رویداد در سال 1401 با تمرکز بر کنترل و مدیریت بیماری دیابت، پیشگیری از عوارض ناشی از آن و با هدف بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به دیابت برگزار گردیده است.
با توجه به اهمیت مدیریت و درمان بیماری­های قلبی عروقی، محوریت «جایزه علمی عبیدی» در سال 1402، بیماری­های کاردیومتابولیک می­باشد.

بررسی و داوری آثار ارسالی به «جایزه علمی عبیدی» توسط جمعی از اساتید برجسته دانشگاه‌­های علوم پزشکی کشور و با هدایت جناب آقای دكتر عليرضا استقامتی انجام می­‌گردد.